Zwycięstwo na koniec rundy

W ostatnim meczu pierwszej części sezonu siatkarki ECO UNI Opole chciały zatrzeć w pamięci porażkę sprzed tygodnia i wyraźnie pokonać Polonię Łaziska Górne. Dla podopiecznych Patryka Fogla nie stanowiło to większego kłopotu, a w pierwszym i trzecim secie widoczna była wręcz przepaść dzieląca oba zespoły.
Polonia co prawda zaczęła spotkanie od minimalnego prowadzenia, ale nie cieszyła się nim długo. Opolanki dużo akcji kończyły z szóstej strefy, a dokładając do tego trudną zagrywkę i szczelny blok, szybko osiągnęły prowadzenie 16:6. Dzięki konsekwentnej, równej grze ECO nie pozwoliło rywalkom na zniwelowanie przewagi i pierwsza partia zakończyła się wynikiem 25:14.

Set drugi był bez wątpienia najbardziej emocjonujący dla kibiców, ale również stał na zdecydowanie niższym poziomie pod względem sportowym. Fakt że walka toczyła się niemal cały czas przy wynikowym kontakcie, nie wynikał ze znaczącej poprawy gry gospodyń. To Opolanki znacząco obniżyły loty i minimalną przewagę osiągnęły dopiero przy stanie 18:15. To jednak nie była przewaga wystarczająca, by spokojnie doprowadzić set do końca. Polonia obroniła dwie piłki setowe i doprowadziła do gry na przewagi. Ostatecznie ta partia również padła łupem ECO, a decydujący punkt blokiem zdobyła Patrycja Rygalik.
Zarówno Rygalik, jak i druga środkowa – Aleksandra Cygan – były wyróżniającymi się postaciami trzeciego seta. W dużej mierze dzięki nim drużyna z Opola wypracowała sobie wynik 12:3 i podobnie jak w partii pierwszej konsekwentną grą nie pozwalała przeciwniczkom na odrabianie strat. Ostatecznie przewaga jeszcze wzrosła bowiem trzeci i ostatni set meczu w Łaziskach zakończył się wynikiem 25:12.

Dzięki zwycięstwu z Polonią, ECO zakończyło pierwszą rundę na pozycji lidera z dorobkiem 21 punktów. Po ośmiu meczach na drugim miejscu plasuje się MKS Świdnica z 19 oczkami a trzecia jest Olimpia Jawor (16). Za tydzień drużyny rozpoczną rundę rewanżową, Opolanki czeka jednak pauza wynikająca z nieparzystej liczby drużyn. Kolejny mecz ECO UNI Opole rozegra 3 grudnia w Jaworze, z Olimpią.

Polonia Łaziska Górne – ECO UNI Opole 0:3
(14:25, 24:26,12:25)

Składy drużyn:
Polonia: Rusek, Hankus, Pilarska, Bruderek, Toborek, Kłopocka, Bereza (libero) oraz Olszowiec, Dominik, Krzystała, Stawarska, Paździorek.
Trener: Sławomir Rubin
ECO: Maria Woźniczka, Gasidło, Moczko, Pfeifer, Zackiewicz, Cygan, Kuziak (libero) oraz Pacholak (libero), Rygalik, Wilk, Czapla, Głodzińska, Magdalena Woźniczka
Trener: Patryk Fogel

Autor: Marek Świerczyński