Zwycięski mecz z Radzionkowem

W czwartej kolejce w hali przy ul. Pułaskiego 3 zmierzyły się ze sobą drużyny zajmujące czołowe pozycje w grupie II.

Wicelider ECO AZS Uni Opole podejmował lidera Sokoła Radzionków. Początek spotkania był wyrównany do stanu po 11. Później na zagrywkę weszła Agata Wilk i dzięki niej miejscowe zdobyły sześć punktów z rzędu. Jak się później okazało był to kluczowy moment seta. Siatkarki UO pewnie wygrały, a pierwszą partię zakończyła Katarzyna Zackiewicz.

Drugą odsłonę lepiej zaczęły przyjezdne i po chwili na tablicy wyników było 0:3. Gospodynie ruszyły do odrabiania strat i dzięki skutecznej grze Katarzyny Zackiewicz i Gabrieli Gasidło uzyskały prowadzenie 11:5. Wyglądało na to, że powtórzy się scenariusz z pierwszego seta, jednak Sokół doprowadził do remisu po 17, następnie wypracował sobie przewagę i zwyciężył 22:25.

Trzecia partia przebiegła bez historii. Gospodynie od początku kontrolowały sytuację na boisku zadając celne ciosy zagrywką i ostatecznie wygrywając do 14.

Najbardziej wyrównaną i emocjonującą okazała się czwarta odsłona. Żadnej z drużyn nie udało się uzyskać wyraźnej przewagi. Przy stanie 18:18 na zagrywkę powędrowała późniejsza MVP spotkania Monika Głodzińska. Serwisy atakującej okazały się skuteczne i gospodynie uzyskały trzypunktową przewagę, która okazała się kluczowa do zwycięstwa w całym spotkaniu.

ECO AZS Uni Opole – KABODOS Sokół Radzionków 3:1

(25:15; 22:25; 25:14; 25:20)

ECO: Wilk, Gasidło, Cygan, Głodzińska, Zackiewicz, Rygalik, Kuziak (libero), Pacholak (libero) oraz Pfeifer, Czapla, Magdalena Woźniczka, Maria Woźniczka, Wilczyńska, Moczko

Trener: Patryk Fogel

Sokół: Komisarczyk, Kmita, Zyśk, Sowińska, Grząślewicz, Woźnica, Bębenek (libero) oraz Bałturkiewicz, Dryja, Strużyk, Staszczyk, Gaweł