Zorza pokonana, ECO nadal liderem

Dwanaście zwycięstw w czternastu meczach. Suche wyniki mogą wydawać się nudne. Jednak siatkarki ECO UNI Opole dbają, by kibicom dostarczyć odpowiednią ilość emocji. Z Zorzą Wodzisław Śląski rozegrały drugi pięciosetowy thriller we własnej hali z rzędu. Najważniejsze, że znów z happy endem.

Mecz lepiej rozpoczął się dla ECO, które po serii świetnych zagrywek Patrycji Rygalik objęło prowadzenie 14:8. Goście jednak nie dawali za wygraną, przy okazji korzystając z dużej liczby błędów opolskich siatkarek (w całym secie 13) i doprowadzili do wyrównania 23:23. Uniwersytecka drużyna miała jeszcze szansę na zakończenie zwycięstwem pierwszego seta, ale zablokowana została Patrycja Rygalik i inicjatywę przejęły Wodzisławianki. Atak Zofii Kołodziej, a następnie błąd w ataku Magdaleny Woźniczki sprawił, że to przyjezdne wygrały 27:25.

Na początku drugiej partii wynik oscylował wokół remisu, jednak skuteczne ataki Moniki Głodzińskiej i bloki Patrycji Rygalik sprawiły, że ECO zdobyło sześć punktów z rzędu i objęło prowadzenie 18:12. Na całkiem spokojną końcówkę, kibice jednak nie mogli liczyć, bo przy serwisie Elżbiety Szczygieł Zorza odrobiła znaczną część strat i zbliżyła się na 21:20. Dwa asy serwisowe Patrycji Rygalik i atak Agnieszki Kazanieckiej dał Opolankom zwycięstwo 25:20.

Kto myślał, że po wygranym secie Opolankom grać będzie się już łatwiej, ten był w błędzie, bo minimalną przewagę podopieczne Patryka Fogla wypracowały sobie dopiero przy stanie 20:17. Na dodatek po własnych błędach w ataku szybko ją straciły i był remis po 23. ECO co prawda miało dwie szanse na skończenie seta, ale skutecznie grająca w końcówce Martyna Jachimowicz nie pozwoliła na to i po raz drugi Zorza wygrała seta 27:25.

Ostre słowa trenera Fogla w przerwie pozytywnie podziałały na opolskie zawodniczki. ECO w czwartej partii zagrało koncertowo. Szybko wypracowane prowadzenie 10:3, dzięki niemal bezbłędnej grze w każdym elemencie, zostało jeszcze powiększone i Opolanki doprowadziły do tiebreaka wygrywając do 10.

W decydującej partii uniwersytecka ekipa nie zamierzała spuszczać z tonu. Zaczęło się od asa serwisowego Marii Woźniczki, a dzięki serii ataków, nowej zawodniczki ECO UNI Opole, Agnieszki Kazanieckiej, miejscowe przy zmianie stron prowadziły 8:2. Później Kazaniecka oraz Rygalik jeszcze tę przewagę powiększyły – Opolanki prowadziły 13:3 a ostatecznie zwyciężyły do 8.

Na dwa mecze przed końcem fazy zasadniczej ECO UNI Opole zajmuje pozycję lidera i ma punkt przewagi nad Olimpią Jawor oraz dwa nad MKS-em Świdnica. To właśnie do Świdnicy udadzą się opolskie siatkarki w sobotę i może być to spotkanie decydujące o układzie tabeli przed fazą play-off. Zakończenie fazy zasadniczej zaplanowano na 18 lutego, kiedy ECO w Opolu zmierzy się z Polonią Łaziska Górne. Już dziś zapraszamy na ten mecz wszystkich kibiców.

ECO UNI Opole – Zorza Wodzisław Śląski 3:2 (25:27, 25:20, 25:27, 25:10, 15:8)

ECO: Maria Woźniczka, Pfeifer, Rygalik, Głodzińska, Magdalena Woźniczka, Moczko, Kuziak (libero) oraz Pacholak (libero), Czapla, Cygan i Kazaniecka

Zorza: Hibner, Jachimowicz, Kwiecień, Kołodziej, Wójcik, Rak, Szymańska (libero) oraz Szczygieł, Melska i Dziwisz

MVP: Magdalena Kuziak