Drużyna z Jawora to niewygodny przeciwnik, który od kilku sezonów – bez powodzenia – wykazuje chęci awansu do wyższej klasy rozgrywkowej. Pierwszą przeszkodą na tej drodze będzie nasze ECO UNI, rywalizacja zapowiada się pasjonująco.

Trzynaście lat temu Olimpia Jawor, zajęła trzecie miejsce w fazie zasadniczej II ligi kobiet, a następnie pokonała Polonię Świdnica i PTR Pszczyna, zdobywając awans do I ligi. Drużyna z Dolnego Śląska nie zabawiła tam jednak długo, bo już w następnym sezonie – 2004/05 – spadła z powrotem do II ligi. Od tego czasu Olimpii nigdy nie udało się wrócić na drugi poziom rozgrywek w Polsce. Z pośród 12 ostatnich sezonów (włącznie z obecnym) Jaworzanki spędziły 7 w II lidze i 5 o poziom niżej.

Olimpia Jawor występuje w II lidze nieprzerwanie od sezonu 2013/2014 i od powrotu za każdym razem była w czołówce drugiej grupy II ligi. Począwszy od miejsca 5., poprzez dwa miejsca 4 i udziały w pierwszej rundzie play-off w dwóch poprzednich latach (porażki odpowiednio z Politechniką Śląską i Politechniką Opolską), a na trzecim miejscu po fazie zasadniczej w sezonie obecnym kończąc.

Zespół prowadzony przez trenera Lesława Chrzanowskiego w sezonach 2013/2014 oraz 2014/2015 potykał się z SMS LO2 Opole, którego trenerem był Patryk Fogel. Z pośród 4 rozegranych meczów dwa wygrała Olimpia (po jednym w każdym z sezonów) i dwa Opolanki. Co ciekawe każdy z tych pojedynków kończył się w czterech setach. Na uwagę zasługuje fakt, że w obecnym sezonie obaj trenerzy utrzymali tę tendencję, bowiem w Opolu górą było ECO UNI, a w Jaworze, Olimpia. Oba mecze – a jakże – zakończyły się wynikiem 3:1. Jaworzanki mogą się co najwyżej pochwalić nieco lepszym bilansem małych punktów (186:172) w bezpośrednich starciach obecnego sezonu.

Jednak w sobotę to wszystko przestanie mieć znaczenie. Nie będą się liczyły małe punkty, sety ani duże punkty. Ważne będzie tylko zwycięstwo. Inaczej niż w poprzednich sezonach, trenerzy Chrzanowski i Fogel nie będą się już mogli sprawiedliwie podzielić zwycięstwami. Jedna z drużyn musi wygrać dwa spotkania. Komu się to uda, będzie nadal w drodze na szczyt. Drugiemu zespołowi pozostaną tylko niespełnione marzenia. Początek rywalizacji w fazie play-off w sobotę, o 16:00 w Jaworze. Już teraz zapraszamy wszystkich kibiców do śledzenia naszej relacji tekstowej na Facebooku. A w kolejną sobotę (11.03) drugie starcie – w naszej, opolskiej hali. Zachęcamy by zarezerwować sobie popołudnie i wspierać ECO UNI z trybun. Wsparcie kibiców w tej rywalizacji może okazać się niezwykle istotne.