Piąte zwycięstwo z rzędu i w końcu bez piątego seta! UNI Opole znakomicie wywiązało się w Mielcu z roli faworyta pokonując 3:1, dwunastą w tabeli, Szóstkę. Sytuacja w tabeli co prawda nie uległa zmianie, ale 16 punktów w dorobku wygląda obiecująco.

Marek Świerczyński

Kameralna hala Szkoły Podstawowej nr 3 w Mielcu od początku została zdominowana przez siatkarki z Opola, a prym w pierwszych fragmentach rywalizacji wiodła Oliwia Michalak. UNI objęło prowadzenie 4:1, a następnie skutecznymi atakami i szczelnymi blokami zwiększało dystans nad beniaminkiem. Mielczanki ani przez moment nie zagroziły podopiecznym Vettoriego i ostatecznie set zakończył się wynikiem 25:14.

Przed drugą partią trener Roman Murdza dokonał roszad, na boisku pojawiła się m. in. znana w Opolu Inez Pfeifer-Jucha oraz córka trenera Natalia Murdza. Wydawało się jednak, że nie powinno mieć to znaczenia dla przebiegu seta. UNI początkowo rzeczywiście kontynuowało skuteczną grę, prowadząc już 10:7, ale wtedy zacięły się tryby dobrze pracującej maszyny. Opolanki nie potrafiły skończyć ataku, a problemy w przyjęciu sprawiały im trudne zagrywki Dominiki Mikołajewskiej i wspomnianej Murdzy. Dzięki temu Szóstka objęła prowadzenie 16:11 i potrafiła utrzymać przewagę, zwyciężając do 18.

Po zmianie stron UNI wróciło na właściwe tory, choć w pierwszej fazie to Szóstka prowadziła 3:0. Później już było tylko lepiej. Co prawda ani raz nie zafunkcjonował punktowy blok, ale za to siatkarki Vettoriego atakowały z niemal 60% skutecznością, co także pozwoliło im zbudować przewagę i odnieść triumf do 16.

Czwarta – ku radości opolskich siatkarek i kibiców – ostatnia partia, była najbardziej wyrównana. Gospodynie zostawiły dużo serca na boisku, by doprowadzić do tiebreaka. Wielokrotnie na tablicy wyników widniały remisy (8:8, 14:14, 18:18, 21:21), jednak końcówkę znacznie lepiej rozegrały siatkarki UNI. Ostatni punkt skutecznym blokiem zdobyła dotychczas niezawodna Joanna Pacak (7 bloków, łącznie 17 oczek), a nasze siatkarki mogły się cieszyć ze zwycięstwa 25:22 i drugiego w sezonie kompletu punktów!

Szóstka Mielec – UNI Opole 1:3 (14:25, 25:18, 16:25, 22:25)

Szóstka: Gorzkiewicz, Matejko, Rzenno, Mikołajewska, Krycka, Cur, Wiktoria Murdza (libero) oraz Koza (libero), Daniluk, Pfeifer-Jucha, Mich, Kusik, Natalia Murdza, Szymańska
Trener: Roman Murdza

UNI: Mras, Michalak, Witowska, Maternia, Gierak, Pacak, Szczygłowska (libero) oraz Ciesiulewicz, Moczko
Trener: Nicola Vettori

Faza zasadnicza 1 Ligi Kobiet nieuchronnie zbliża się do półmetka. Nim rozpoczną się rewanże UNI rozegra jeszcze dwa mecze – najpierw za tydzień (1 grudnia) w Szczyrku z SMS-em, a następnie w środę 5 grudnia (o 17:00) z Budowlanymi Toruń. W tabeli opolanki niezmiennie od dłuższego czasu zajmują miejsce 9. jednak obecnie strata do czołowej ósemki to już tylko jeden punkt. Wczoraj pierwszej porażki doznała Solna Wieliczka, co doprowadziło do zmiany na szczycie tabeli, obecnie w fotelu lidera zasiada Energetyk Poznań (27 punktów).