Z Jawora na tarczy

W hitowym meczu z Olimpią Jawor trener Patryk Fogel nie mógł skorzystać z kilku kontuzjowanych zawodniczek. Osłabiony opolski zespół, na trudnym terenie, z trzecią drużyną tabeli potrafił ugrać tylko jednego seta.

Początek meczu stał pod znakiem trudnej zagrywki kapitan Olimpii, Aleksandry Deptuch, toteż gospodynie szybko osiągnęły 3:0. Gdy tylko Opolanki wyrównały po bloku Aleksandry Cygan (5:5), Olimpia znów uciekła na kilka punktów (7:5, 12:8) i tym razem nie pozwoliła sobie na stratę przewagi. Siatkarki ECO UNI były mało skuteczne w ataku i popełniały sporo błędów zarówno w polu zagrywki, jak i w jej przyjęciu. Pierwsza partię gospodynie wygrały do 18.

Druga odsłona także rozpoczęła się od wysokiego prowadzenia miejscowych (5:1). Jednak siatkarki uniwersyteckiej drużyny były w stanie nie tylko odrobić straty, lecz także, dzięki swoim środkowym – Joannie Moczko w polu zagrywki i Aleksandrze Cygan przy siatce – objęły prowadzenie 11:8. Niestety także Olimpii powiodło się odrabianie strat. Miejscowe objęły prowadzenie 13:12 i konsekwentnie je zwiększały osiągając wynik 23:16 i zwyciężając do 17.

W trzecim secie na placu gry pojawiła się zupełnie odmieniona drużyna ECO UNI Opole, choć trener Fogel nie miał możliwości przeprowadzenia zmian personalnych. Opolanki najpierw skutecznie walczyły punkt za punkt, by następnie – podobnie jak w poprzednim secie – objąć prowadzenie 11:8. Z tą różnicą, że teraz nie pozwoliły się dogonić. Znacznie mocniej i skuteczniej atakowały Magdalena Woźniczka i Katarzyna Zackiewicz, co pozwoliło spokojnie prowadzić grę i zwyciężyć 25:19.

Początek czwartej partii przypominał seta trzeciego, jednak przy stanie 9:8, ECO UNI Opole „straciło zasilanie”, co bezlitośnie wykorzystały gospodynie obejmując prowadzenie 13:10, a następnie podwyższając wynik do 20:13. Opolanki próbowały jeszcze walczyć, ale set i cały mecz padły łupem miejscowych.

Po porażce ECO UNI Opole straciło pozycję lidera tabeli, spadając na trzecie miejsce ze stratą dwóch punktów do MKS-u Świdnica i jednego właśnie do Jaworzanek. Należy jednak pamiętać, że nasza drużyna rozegrała o jeden mecz mniej niż rywalki.

Teraz po niemal miesięcznej przerwie podopieczne Patryka Fogla wracają do własnej hali. W najbliższą sobotę (10 grudnia) o godzinie 16:00 ECO podejmie Częstochowiankę Częstochowa – czwartą drużynę tabeli – która ma w dorobku 21 punktów, tyle samo co ECO UNI Opole. Gorąco zapraszamy wszystkich kibiców!

Olimpia Jawor – ECO AZS UNI Opole 3:1 (25:18, 25:17, 19:25, 25:17)

Olimpia: Wądołkowska, Deptuch, Kołodziejczak, Kulbida, Sochacka, Mackiewicz, Kwolek (libero) oraz Gul i Dębicka
Trener: Leszek Chrzanowski

ECO: Maria Woźniczka, Zackiewicz, Moczko, Magdalena Woźniczka, Pfeifer, Cygan, Kuziak (libero) oraz Czapla i Rygalik
Trener: Patryk Fogel

Autor: Marek Świerczyński