Dopiero co opadły emocje po ligowej walce ECO UNI z MKS-em Świdnica, a już siatkarki-studentki Uniwersytetu Opolskiego wraz z trenerem Patrykiem Foglem ruszają do Wrocławia. Tam w hali Uniwersytetu Przyrodniczego od piątku trwać będzie turniej półfinałowy Akademickich Mistrzostw Polski.

Piętnaście drużyn rozdzielonych na cztery grupy, wśród nich Uniwersytet Opolski, cel – miejsce w czołowej trójce, dające awans do finału organizowanego przez Politechnikę Opolską. Zmagania we Wrocławiu wystartują już jutro o godzinie 9:00 i potrwają do niedzieli.

Nasza uczelnia znalazła się w grupie B wraz z gospodarzem – Uniwersytetem Przyrodniczym, Państwową Wyższą Szkołą Zawodową z Legnicy oraz Politechniką Częstochowską. To właśnie starciem z tą ostatnią drużyną Opolanki zainaugurują w piątek zmagania (początek o 10:10). Kilka godzin później podopieczne trenera Fogla staną pod siatką naprzeciw gospodarza turnieju (godzina 13:40).

Na sobotę zaplanowane są ostatnie mecze grupowe, w nim Uniwersytet Opolski walczyć będzie z drużyną PWSZ Legnica (godzina 11:20). Jeszcze tego samego dnia rozegrane zostaną mecze ćwierćfinałowe, do których awansują po dwie najlepsze drużyny z każdej grupy. W drabince turniejowej grupa B została złączona z grupą C, w której rywalizować będą dwie Politechniki – Śląska oraz Wrocławska, a także Uniwersytety Ekonomiczne z Katowic i Wrocławia. W przypadku awansu naszej Uczelni, to z tego grona wyłoniony zostanie rywal w meczu ćwierćfinałowym.

Niedziela natomiast jest ostatnim dniem turnieju, zatem zaplanowane są mecze półfinałowe finałowe oraz spotkania decydujące o końcowej klasyfikacji aż do miejsca 12. Ponieważ turniej finałowy AMP rozegrany zostanie w Opolu, awans do półfinału turnieju we Wrocławiu – inaczej niż w pozostałych turniejach – nic nie daje, bowiem jedno z miejsc zarezerwowane jest dla Politechniki Opolskiej. Z pozostałych turniejów półfinałowych – rozegranych w Krakowie, Toruniu i Łodzi – awans uzyskają po cztery zespoły, z turnieju we Wrocławiu trzy, co łącznie z Politechniką Opolską da liczbę 16 uczestników.

Warto przypomnieć, że mecze Akademickich Mistrzostw Polski rozgrywane są do dwóch wygranych setów. Reprezentacji Uniwersytetu Opolskiego, prowadzonej przez Patryka Fogla, życzymy powodzenia. O wynikach turnieju będziemy na bieżąco informować na naszym profilu Energia w siatce.

AMPterminarz

Marek Świerczyński