Niemal równolegle z walką ECO UNI Opole o awans do I ligi, reprezentacja Uniwersytetu Opolskiego walczy w Akademickich Mistrzostwach Polski. Drużyna, której znaczną część stanowią siatkarki ECO UNI dziś wykonała pierwszy krok i awansowała do turnieju półfinałowego.

Prowadzona przez trenera Patryka Fogla drużyna, rozegrała kwalifikacje środowiskowe. W hali Politechniki Opolskiej przy ul. Prószkowskiej prócz reprezentacji dwóch opolskich uczelni wystąpiła także drużyna Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nysie.

Uniwersytet Opolski w gronie trzech zespołów okazał się bezkonkurencyjny. Podopieczne trenera Fogla w dwóch rozegranych meczach nie straciły nawet seta pokonując PWSZ oraz Politechnikę 2:0. Tym samym Uniwersytet Opolski zajął pierwsze miejsce w regionalnych eliminacjach i wywalczył awans do turnieju półfinałowego Akademickich Mistrzostw Polski.

Na etapie półfinałów Polska została podzielona na cztery strefy geograficzne (A-D). Województwo opolskie wraz ze śląskim, dolnośląskim oraz lubuskim tworzy strefę D. W turnieju półfinałowym weźmie udział 16 drużyn, a jego gospodarzem będzie Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu – mecze rozgrywane będą w hali przy ul. Józefa Chełmońskiego 43. Turniej rozpocznie się w czwartek 6 kwietnia i potrwa do niedzieli – 9 kwietnia. Cztery najlepsze zespoły uzyskają awans do finału Akademickich Mistrzostw Polski. Uniwersyteckiej drużynie życzymy powodzenia!

Reprezentacja Uniwersytetu Opolskiego biorąca udział w środowiskowych eliminacjach AMP:

Maria Woźniczka, Magdalena Woźniczka, Aleksandra Cygan, Patrycja Rygalik, Joanna Moczko, Angelika Wilczyńska, Magdalena Kuziak, Natalia Czapla, Katarzyna Nowakowska, Patrycja Gądek.

Marek Świerczyński