Sokół niestraszny – ECO liderem

Wzmocniony trzema zawodniczkami Sokół Katowice notował serię trzech zwycięstw z rzędu, póki do Katowic nie przyjechały siatkarki ECO UNI Opole. Dzięki zwycięstwu nasza drużyna ponownie melduje się na szczycie tabeli.

Miejscowe lepiej rozpoczęły mecz obejmując prowadzenie 4:1. ECO usilnie próbowało ułożyć swoją grę, która jednak w pierwszej partii przypominała huśtawkę. Gdy tylko udało się doprowadzić do wyrównania po 6, zaraz Sokół zdobył serię trzech punktów. Dzięki skutecznej grze Katarzyny Zackiewicz uniwersytecka drużyna wyrównała stan meczu na 11:11 , lecz miejscowe kolejny raz zdobyły serię punktów. Opolanki po raz pierwszy na prowadzenie wyszły przy stanie 16:14, by chwilę później przegrywać 16:18. Po dwóch atakach Inez Pfeifer ECO miało dwie piłki setowe, lecz tym razem straciło trzy punkty z rzędu i musiało bronić setbola. Udało się, po ataku Aleksandry Cygan. Kolejne dwa punkty także zdobyły Opolanki i po dramatycznym secie to ECO UNI Opole objęło prowadzenie.

W drugiej partii zmieniło się ustawienie uniwersyteckiej ekipy – weszły Natalia Czapla, Monika Głodzińska i Joanna Moczko. Zmienił się także obraz gry. Dobra zagrywka Głodzińskiej sprawiła, że ECO objęło prowadzenie 6:2 i ani myślało go oddać. Presja wywierana na Katowiczanki w polu zagrywki i przewaga na siatce sprawiły, że podopieczne trenera Fogla powiększały prowadzenie i wygrały drugą partię z przewagą 13 punktów.

W trzecim secie miejscowe radziły sobie lepiej, ale inicjatywę miały Opolanki, które przy zagrywce Patrycji Rygalik wypracowały sobie prowadzenie 8:4. Katowiczanki doprowadziły do remisu 8:8, jednak seria trudnych serwisów Magdaleny Woźniczki (m. in. dwa asy) sprawiła że Opolanki uzyskały siedem punktów przewagi (16:9) i do końca kontrolowały przebieg partii. Mecz atakiem zakończyła Magdalena Woźniczka.

Kolejny komplet punktów i jedenaste zwycięstwo w sezonie sprawiły, że ECO UNI Opole ma na koncie 32 punkty. Ponieważ w tej kolejce pauzował MKS Świdnica, Opolanki wróciły na pozycję lidera. Kolejny mecz podopieczne Patryka Fogla rozegrają we własnej hali, w sobotę o godzinie 15:00 a ich przeciwnikiem będzie Zorza Wodzisław Śląski. Gorąco zapraszamy kibiców!

Sokół Katowice – ECO UNI Opole 0:3 (25:27, 12:25, 20:25)

Sokół: Matyjaszek, Gnyś, Kondla, Pietroczuk, Zawadzka, Goździcka, Gołda (libero) oraz Kondla

ECO: Maria Woźniczka, Zackiewicz, Witowska, Magdalena Woźniczka, Pfeifer, Rygalik, Kuziak (libero) oraz Pacholak (libero), Czapla, Głodzińska, Cygan i Moczko.

Autor: Marek Świerczyński