Mecz Radomki Radom z UNI Opole zapowiadał się jako konfrontacja zespołów lubiących pięciosetowe pojedynki. Gospodynie w poprzednich kolejkach kończyły swoje mecze tie-breakami, natomiast opolanki podobnie czyniły w swoich trzech wyjazdowych meczach.

Pierwszy set lepiej rozpoczęły miejscowe od prowadzenia 4:2, jednak dwa asy serwisowe Katarzyny Zackiewicz oraz blok Joanny Moczko i Ewy Cabajewskiej pozwolił wysforować się na prowadzenie UNI (4:6). Podopieczne Patryka Fogla konsekwentnie zaczęły wypracowywać sobie bezpieczną przewagę (6:10). Po atakach Dominiki Witowskiej i Katarzyny Zackiewicz na tablicy wyników było 8:12. Zawodniczki Jacka Skroka po chwili zniwelowały straty do trzech punktów (10:13) i  stanęły. Kolejne siedem oczek – głównie za sprawą ataków Natali Strózik zdobyło UNI – i miejscowe już niewiele mogły zdziałać w tej partii.

Po zwycięstwie w pierwszym secie 14:25 wyglądało na to, że opolanki złapały właściwy rytm i są w stanie powalczyć nawet o pełną pulę punktów. Jednak po chwili wszystko obróciło się o 180 stopni.

Podrażnione gospodynie lepiej rozpoczęły drugą odsłonę od prowadzenie 4:1. Dobre ataki Joanny Moczko i Natalii Strózik pozwoliły na zniwelowanie przewagi do jednego oczka (4:3). Jednak po chwili inicjatywę przejęły miejscowe i było już 14:6. Siatkarki UNI skutecznie ruszyły do odrabiania strat i doszły przeciwniczki na trzy oczka (15:12), jednak trzy kolejne punktowe bloki gospodyń pozwoliły im kontrolować wydarzenia na boisku aż do końca seta.

Trzecią odsłonę lepiej rozpoczęły opolanki (1:3), głownie za sprawą dobrych bloków Oliwi Michalak. Po chwili na tablicy wyników widniał remis (3:3, 8:8) i żadnej drużynie nie udało się uzyskać większej przewagi niż jedno oczka. Walka punkt za punkt trwała do stanu 12:1, później czteropunktową przewagę (18:14) zyskały radomianki i jak się okazało był to punkt zwrotny w tym secie. Miejscowe nie oddały już przewagi i zwyciężyły 25:20.

Początek czwartej i jak się okazało ostatniej partii należał do gospodyń, które objęły prowadzenie (4:1, 6:3). Zawodniczki UNI podjęły jeszcze rękawicę i starały się gonić miejscowe niwelując przewagę do dwóch oczek (8:6). Siatkarki z Opola trzymały jeszcze kontakt z przeciwniczkami do stanu 12:9, później gospodynie powiększyły prowadzenie (18:10)  i kontrolowały wydarzenia na boisku do końca meczu.

W najbliższą sobotę (11.11.2017) podopieczne Patryka Fogla czeka duże wyzwanie. Do Opola zawita Wisła Warszawa – vicelider tabeli i obecny Mistrz I Ligi Kobiet.