To od meczu z Jokerem rozpoczęła się imponująca seria 11 zwycięstw, którą przerwały dwie ostatnie porażki. Mimo że dla UNI był to już 14 triumf w sezonie, to dopiero trzeci, w którym opolanki nie straciły seta. Ekipa ze Świecia w Opolu zakończyła natomiast serię wyjazdowych zwycięstw z rzędu na liczbie 7.

Marek Świerczyński

Takim zagraniem Dominika Mras zakończyła mecz z Jokerem Świecie.

Inaczej niż w kilku poprzednich spotkaniach, tym razem UNI lepiej weszło w mecz i od początku prowadziło wymianę ciosów z sąsiadem z ligowej tabeli. Mimo że przed meczem oba zespoły legitymowały się identycznym bilansem spotkań (13:6), to tabela wskazywała 9 punktów na korzyść Jokera, na boisku jednak znaczną przewagę w każdym elemencie miały opolanki. Nasza drużyna pewnie kończyła swoje ataki a dodatkowo skrzętnie korzystała z błędów rywalek obejmując prowadzenie 18:12. Wydawało się, że miejscowym nic nie może zagrozić i spokojnie zapiszą pierwszą partię na swoim koncie. Jednak nieco niespodziewanie pojawiły się problemy w przyjęciu, które utrudniały płynną grę i pozwoliły świeciankom doprowadzić do remisu po 21. w końcówce jednak Marta Ciesiulewicz w polu zagrywki odpowiedziała rywalkom pięknym za nadobne odbudowując przewagę naszej drużyny i kończąc seta asem serwisowym (25:22).

W drugiej odsłonie UNI pewnie poszło za ciosem. Co prawda to przyjezdne zapisały na swoim koncie dwie pierwsze akcje, ale chwilę później było już 4:2, a potem przewaga UNI wyłącznie rosła. Pewne przyjęcie pozwalało Dominice Mras grać wszystkimi opcjami, co w większości przypadków bardzo komplikowało rywalkom ustawienie bloku, więc raz po raz piłkę w parkiet rywalek kierowały Weronika Sobiczewska, Marta Ciesiulewicz, ale również nasze środkowe. Druga partia zakończyła się zwycięstwem do 16.

To wcale nie podłamało Jokera, który na początku trzeciej partii podjął wyrównaną walkę. Przyjezdne dotrzymały jednak kroku opolankom tylko do stanu 12:12, a później swój koncert rozpoczęła ekipa Vettoriego, która końcowy fragment seta (i meczu) wygrała 13:3 (!). Mecz skuteczną kiwką zakończyła Mras, a nagrodę dla najlepszej otrzymała Sobiczewska.

Na odpoczynek nie ma wiele czasu, do końca fazy zasadniczej pozostało już tylko 6 spotkań, a pierwsze z nich w sobotę (19 stycznia) o 17:00 w Gliwicach. Na akademickie derby wyjazd organizuje Klub Kibica. Wszystkich chętnych zapraszamy do kontaktu poprzez facebookowy profil Kibiców.

UNI Opole – Joker Mekro Energoremont Świecie 3:0 (25:22, 25:16, 25:15)

UNI: Mras, Ciesiulewicz, Pacak, Sobiczewska, Gierak, Witowska, Szczygłowska (libero) oraz Michalak, Moczko
Trener: Nicola Vettori

Joker: Wenerska, Kukulska, Majkowska, Miechowicz, Fojucik, Brzoska, Żurawska (libero) oraz Tomczyk, Dąbrowska, Trybuła, Ociepa.
Trener: Marcin Wojtowicz