ECO UNI wykorzystało cenną zdobycz przywiezioną ze Świdnicy i na własnym parkiecie potrzebowało zaledwie 75 minut by postawić kropkę nad „i”. Tym samym to Opolanki weszły do półfinału z pierwszego miejsca. Na uznanie zasługują także kibice, którzy na trybunach stworzyli gorącą atmosferę.

Opolanki na boisko wyszły z wyraźnym celem zakończenia rywalizacji, z kolei przyjezdne miały poważny problem z udźwignięciem presji spotkania. Nie pomogła nawet szybka interwencja trenera Marka Olczyka, który o przerwę poprosił już przy stanie 3:1 dla ECO UNI. Podobnie jak w meczu niedzielnym, w polu zagrywki świetnie dysponowana była Aleksandra Cygan, co pozwoliło naszemu zespołowi znacząco powiększyć przewagę (9:2). Pierwsza partia do końca przebiegała pod dyktando ECO UNI, które wygrało z 12-punktową przewagą.

W drugim secie Świdniczanki nieco się otrząsnęły i podjęły równorzędną walkę. Momentami przyjezdne nawet prowadziły jednak były to przewagi jednopunktowe, natychmiast niwelowane przez nasze siatkarki. Stan okołoremisowy ponownie trwał do momentu, gdy w polu serwisowym stanęła Aleksandra Cygan (11:11), która posłała rywalkom dwa asy. Na wyróżnienie w tej partii, jak i w całym meczu zasługują także Agnieszka Kazaniecka i Gabriela Gasidło. Dzięki ich skutecznej grze w ataku ECO UNI  zwiększyło swoją przewagę do 17:13 i przejęło kontrolę nad setem. Prowadzenie 2:0 przypieczętowała atakiem Patrycja Rygalik.

Gra punkt za punkt w trzeciej odsłonie trwała do stanu 8:8. Następnie ECO wypracowało sobie przewagę, a główną rolę ponownie odegrała Aleksandra Cygan, tym razem przy siatce. Nasza środkowa najpierw wykorzystała błąd przyjęcia rywalek i zdobyła punkt atakiem z piłki przechodzącej, a następnie zablokowała atak Alicji Krusiewicz. Świdniczanki do końca walczyły i zbliżyły się na jeden punkt (15:14), jednak chwilę później błąd przyjezdnych oraz skuteczne ataki Gabrieli Gasidło, Joanny Moczko i Magdaleny Woźniczki sprawiły, że na tablicy wyników widniało 19:14. W tym momencie stało się jasne, że rywalizacja w II rundzie play-off zmierza ku końcowi. Trzeci set ECO wygrało do 16.

Przez dwie rundy play-off opolska drużyna przebrnęła bez porażki, tracąc w pięciu meczach zaledwie trzy sety. Tym samym to podopieczne Patryka Fogla – wbrew kolejności po fazie zasadniczej – wchodzą do półfinału z pierwszego miejsca, gdzie czekać będą na przegranego z pojedynku UKŻPS Kościan – Energetyk Poznań. Po dwóch meczach w Kościanie UKŻPS prowadzi 2:0, trzeci mecz w sobotę w Poznaniu.

ECO UNI Opole – MKS Polonia Świdnica 3:0
(25:13, 25:20, 25:16)

ECO: Cabajewska, Magdalena Woźniczka, Cygan, Kazaniecka, Gasidło, Moczko, Kuziak (libero) oraz Zackiewicz, Witowska, Rygalik, Pfeifer, Czapla, Głodzińska.
Trener: Patryk Fogel

MKS: Druciak, Małodobra, Tomaszewska, Woźniak, Gezella, Krusiewicz, Adamek (libero) oraz Mielnik, Jewiarz, Nowak, Kulik, Baran, Dynowska
Trener: Marek Olczyk

MVP: Aleksandra Cygan

Rywalizacja w pozostałych grupach:

GRUPA 1

UKŻPS Kościan – Energetyk Poznań
Stan rywalizacji: 2:0 – UKŻPS, kolejny mecz – 8.04 w Poznaniu.

GRUPA 3

AZS AWF Warszawa – BlueSoft Mazovia Warszawa
0:0, początek rywalizacji – 8.04 w hali Mazovii

GRUPA 4

PLKS Pszczyna – Silesia Volley Mysłowice 1:3 (25:22, 17:25, 26:28, 24:26)
Stan rywalizacji: 2:0 – Silesia, kolejny mecz – 7.04 w Mysłowicach

GRUPA 5

Grupa Azoty PWSZ Tarnów – Szóstka Mielec 3:1 (25:23, 26:28, 25:20, 25:15)
Stan rywalizacji: 2:0 – PWSZ, kolejny mecz 8.04 w Mielcu

Skład półfinałów:

1. wygrany UKŻPS Kościan/Energetyk Poznań – przegrany AZS AWF Warszawa/Mazovia Warszawa

2. ECO UNI Opole – przegrany UKŻPS Kościan/Energetyk Poznań

3. wygrany AZS AWF Warszawa/Mazovia Warszawa – przegrany AZS PWSZ Tarnów/Szóstka Mielec

4. wygrany PLKS Pszczyna/Silesia Volley Mysłowice – MKS Polonia Świdnica

5. wygrany AZS PWSZ Tarnów/Szóstka Mielec – przegrany PLKS Pszczyna/Silesia Volley Mysłowice