Pierwsza część pierwszoligowego sezonu dobiega końca! Za kilkadziesiąt godzin UNI Opole spotka się pod siatką z ostatnim, trzynastym rywalem – Budowlanymi Toruń. Jak będzie wyglądała sytuacja zespołu Nicoli Vettoriego na półmetku zasadniczej fazy rozgrywek? Dowiemy się jutro – w przeddzień imienin trenera. Początek spotkania o 17:00. Wstęp wolny!

Marek Świerczyński

Dla trenera Vettoriego jutrzejsze starcie będzie wyjątkowe, bo nasz szkoleniowiec niemal równo rok temu zakończył pracę w toruńskim zespole. Teraz ekipę spadkowicza z LSK prowadzi Mirosław Zawieracz. Trzeba jednak zauważyć, że Budowlani – po nieudanym ubiegłym sezonie – wymienili skład w 100%. Obecnie skład Budowlanych reprezentują m. in. aktualna wicemistrzyni Polski (ostatnio ŁKS Łódź) Julita Rafałko, mistrzyni 1 Ligi z MKS-em Kalisz, Hanna Łukasiewicz czy była siatkarka UNI, Daria Dąbrowska.

Nowa ekipa z Torunia potrzebowała dużo czasu, by dobrze wejść w sezon, przez co na pierwsze zwycięstwo czekała aż do 10 kolejki. Wtedy Budowlani we własnej hali po zaciętym pięciosetowym meczu pokonali Karpaty. Przed kilkoma dniami – w ostatnim meczu – podopieczne trenera Zawieracza zanotowały również pierwszy triumf wyjazdowy pokonując Szóstkę Mielec 3:0. Ostatnie wyniki pokazują więc, że ekipa z Kujaw wchodzi na właściwe tory, nawet jeśli w tabeli zajmuje 12 miejsce, z ośmioma punktami na koncie.

Opolanki dotychczas zgromadziły o dziesięć punktów więcej niż ich jutrzejsze rywalki, a także są niepokonane od sześciu spotkań. Tabela wskazuje zatem, że kibice mają pełne prawo liczyć na kontynuację efektownej serii, jednak spotkanie na pewno nie będzie należało do łatwych i powinno (tradycyjnie) dostarczyć sporo emocji kibicom, których wsparcie będzie miało istotne znaczenie. Dlatego zapraszamy serdecznie do Stegu Areny. Mecz z toruniankami, zostanie rozegrany w przeddzień mikołajek, a zatem kibice mogą liczyć na dodatkowe atrakcje. Początek spotkania o 17:00, wstęp – jak zawsze – bezpłatny.