Niemal równocześnie z walką o ligowy awans, siatkarki Uniwersytetu Opolskiego rywalizują o Akademickie Mistrzostwo Polski. Za tydzień (7 kwietnia) rozpoczną rywalizację w turnieju półfinałowym, organizowanym przez Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu.

W rywalizacji o finał siatkarskich Akademickich Mistrzostw Polski w strefie D – województwo śląskie, opolskie, dolnośląskie i lubuskie – udział weźmie 15 drużyn. Stawką turnieju są trzy miejsca w szesnastozespołowym finale, który zorganizuje Politechnika Opolska.

W fazie grupowej półfinału los skierował drużynę naszego Uniwersytetu do grupy B, wraz z gospodarzem – wrocławskim Uniwersytetem Przyrodniczym, Politechniką Częstochowską oraz Państwową Wyższą Szkołą Zawodową z Legnicy.

W pierwszym dniu – 7 kwietnia – każdy zespół rozegra dwa mecze grupowe. Dzień później dokończenie rywalizacji. Dwa najlepsze zespoły z każdej grupy uzyskają awans do ćwierćfinału, a drużyny z miejsc trzecich zagrają o miejsca 9-12. W niedziele decydujące spotkania, a więc półfinały i finały, które wyłonią pełną klasyfikację turnieju, a medaliści uzyskają awans do finału w Opolu.

Więcej informacji, włącznie ze szczegółowym terminarzem, wkrótce. Tymczasem już dziś życzymy powodzenia drużynie prowadzonej przez Patryka Fogla.

AMP grupy