– Jesteś nową zawodniczką w opolskim zespole, czy możesz powiedzieć kibicom kilka słów o sobie?

– Cześć. Nazywam się Natalia Strózik, mam 22 lata. Urodziłam się w Tychach i tam zaczęła się moja przygoda z siatkówką. Następnie trafiłam do Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Sosnowcu. Po jej ukończeniu stawiałam pierwsze kroki w profesjonalnej siatkówce w zespole z Bielska Białej w Orlen Lidze. Po trzech latach udałam się do klubu Budowlanych Łódź, z którym wywalczyłam w tym roku srebrny medal Orlen Ligi. Prywatnie uwielbiam psy, jest to moja pasja i miłość. Mam pięknego setera irlandzkiego, który ze mną podróżuje.

– Przechodzisz z zespołu wicemistrza kraju do beniaminka I ligi, dlaczego?

– Podjęłam taką decyzję, ponieważ chciałabym pokazać się częściej na parkietach niż miało to miejsce w Orlen Lidze . Do tego wybrałam beniaminka pierwszej ligi, gdyż dobrze zapowiada się praca i podejście trenera.

– W poprzednim sezonie zespół Budowlanych wywalczył srebrny medal, jak smakuje srebro Orlen Ligi ?

– To chyba najwspanialsze uczucie kiedy stoi się na podium i dostaje medal. Dla mnie to srebro smakowało jak złoto. Było to najlepsze podsumowanie pracy po całym sezonie. I dziękuje całemu zespołowi, sztabowi szkoleniowemu, kibicom i ludziom, którzy pomogli nam to osiągnąć.

– Co ze swojej strony możesz wnieść do zespołu?

– Chcę wnieść jak najwięcej, to czego się nauczyłam przez te lata, ale jak to się mówi, wszystko zweryfikuje czas.

– Czego oczekujesz po grze w I lidze i w zespole UNI Opole?

– Chciałabym zdobyć cenne doświadczenie, doskonalić swoje umiejętności, ale przede wszystkim mam nadzieję, że stworzymy zgrany zespół, który pokaże na co nas stać.

– Trzy lata spędziłaś w Bielsku, rok w Łodzi co dała ci możliwość gry w Orlen Lidze?

– Orlen Liga na pewno dała mi spore doświadczenie, możliwość pokazania się na europejskich parkietach w Pucharze CEV i współpracę z różnymi trenerami, którzy mieli różne myśli szkoleniowe.

– Zanim przyjdzie wam rozpocząć zmagania ligowe weźmiecie udział w Pucharze Polski. Co sądzisz o nowej formule ?

– Myślę, że dotychczasowa formuła była sprawdzona. Jednak teraz drzwi bardziej otwierają się na zespoły pierwszo i drugoligowe. Każdy ma szansę dojść do finału.

– Możesz występować zarówno jako atakująca lub przyjmująca. Na której pozycji ty wolisz grać…..

– Zdecydowanie lepiej czuję się na pozycji przyjmującą, ponieważ większą część mojej przygody z siatkówką właśnie na niej spędziłam. Atakująca to był krótki epizod. Jednak jeśli jest taka potrzeba to również się na niej odnajduję.

20614017_1653644798001995_1824084589_n