To była siatkarska niedziela w opolskiej hali Budowlanych. Dwie drużyny ECO UNI rozegrały swoje turnieje, kończąc tym samym udział w wojewódzkich rozgrywkach. Na placu boju zostały jeszcze podopieczne Rafała Dolińskiego, które w najbliższy weekend będą walczyć o miejsce 7.

Jako pierwsze na boisko wyszły zawodniczki trener Gabrieli Gasidło, które jeszcze przed ostatnim turniejem były niemal pewne pierwszego miejsca w tabeli, czyli 10 miejsca w województwie. Młodym opolskim siatkarkom nie zabrakło jednak motywacji i chęci zwycięstwa. Podobnie jak w dwóch poprzednich turniejach ECO UNI II Opole wygrało oba mecze nie tracąc nawet seta. Niestety nie wszystko mogło się rozstrzygnąć w sportowej walce pod siatką. W drugim secie meczu Opolanek ze Spartą Paczków kontuzji doznała jedna z zawodniczek przyjezdnej ekipy. Niestety drużyna z Paczkowa nie dysponowała zawodniczkami rezerwowymi, które mogłyby zastąpić kontuzjowaną koleżankę, dlatego też set nie został dokończony, a wynik zweryfikowano na 25:0 dla ECO UNI. W swoim drugim meczu Opolanki zupełnie zdominowały rówieśnice z Olesna zwyciężając w setach do 6 i 7 i tym samym przypieczętowały wygranie grupy. Mecz OKS-u Olesno ze Spartą Paczków zakończył się walkowerem, nie miało to jednak wpływu na ostateczne rozstrzygnięcia w grupie. Na drugim miejscu z dwoma zwycięstwami sklasyfikowano Spartę, a tabelę zamknął OKS.

Później na parkiecie pojawiły się zespoły walczące o awans do wojewódzkich półfinałów – wśród nich ECO UNI III Opole. Niestety podobnie jak w piątek w Nysie i tym razem podopieczne trener Doroty Rusin musiały uznać wyższość rywalek. Opolankom nie można odmówić walki i zaangażowania, jednak lepsze od naszej drużyny okazały się zespoły Sukcesu Komprachcice i NTSK Nysa. Tym samym ECO UNI zostało sklasyfikowane na miejscu trzecim w grupie I i na 5 pozycji w województwie. W walce o pierwsze miejsce w grupie lepszy okazał się zespół z Nysy. Zwycięstwo 2:0 sprawiło, że Sukces został zepchnięty z pozycji lidera przez gorszy stosunek setów i przystąpi do półfinałów z drugiego miejsca. W grupie H awans wywalczyły natomiast drużyny MMKS-u I Kędzierzyn-Koźle i Jedynki Kluczbork. To właśnie ten ostatni zespół będzie gospodarzem starć półfinałowych i finałów, które zaplanowano na niedzielę 19 marca. Tego dnia poznamy medalistów rozgrywek, którzy będą reprezentować województwo opolskie w turnieju ćwierćfinałowym Mistrzostw Polski.

Wciąż nie zakończono także rywalizacji o miejsce 7, w której udział bierze ECO UNI I Opole. W grupie tej rozegrano dotychczas tylko jeden turniej – w Paczkowie, gdzie dwa zwycięstwa odniosła opolska ekipa. Zakończenie rozgrywek planowane jest na najbliższy weekend. W sobotę zespoły spotkają się w Opolu, natomiast w niedzielę walczyć będą w Praszce.

Rywalizacja o miejsca 10-12 – turniej w Opolu

ECO UNI II Opole – Sparta I Paczków 2:0 (25:18, 25:0)

Sparta I Paczków – OKS Olesno 0:2 (0:25, 0:25)*

OKS Olesno – ECO UNI II Opole 0:2 (6:25, 7:25)

Grupa I, o miejsca 1-6 – turniej w Opolu

ECO UNI III Opole – Sukces Komprachcice 0:2 (23:25, 11:25)

Sukces Komprachcice – NTSK Nysa 0:2 (13:25, 22:25)

NTSK Nysa – ECO UNI III Opole 2:0 (25:10, 25:21)