Mecz w Częstochowie

Trzy punkty zainkasowały siatkarki ECO AZS-u Uni Opole w wyjazdowym meczu II ligi z Częstochowianką Częstochowa. Opolanki przez całe spotkanie prezentowały się lepiej niż przeciwniczki – liderki po dwóch kolejkach rozgrywek.

Pierwsza i druga odsłona wyglądały bardzo podobnie. Opolanki zdobyły przewagę, gospodynie jednak zdołały odrobić straty. Losy setów decydował się więc w ostatnich piłkach. Najwięcej emocji było w drugim secie, kiedy to w niemal beznadziejnej sytuacji, przegrywając 21:24 nasze siatkarki potrafiły wrócić do gry, broniąc trzy piłki setowe i wygrywając 29:27.

Po przegranej batalii w drugiej części gry miejscowe na trzeciego seta wyszły mocno zdemotywowane, co odbiło się na wyniku. Zespół z Uniwersytetu Opolskiego wygrał do 15 i całe spotkanie 3:0.

Warto wspomnieć, iż trener Patryk Fogel skorzystał tego dnia z wszystkich 14 zawodniczek, które znalazły się w meczowym składzie, a swój ligowy debiut zaliczyła piętnastoletnia libero Angelika Rusin.

Wygrana w Częstochowie dała Opolankom awans na drugie miejsce w ligowej tabeli. Prowadzi Sokół Radzionków, który gładko wygrał w sobotę z Polonią Łaziska Górne 3:0. To właśnie z Sokołem AZS zmierzy się w przyszłą sobotę. Początek spotkania o godzinie 16:00. Już dziś zapraszamy.

Częstochowianka Częstochowa – ECO AZS Uni Opole 0:3 (21:25, 27:29, 15:25)