ŁMLKS Łaskovia Łask – ECO AZS Uni Opole 2:3

Siatkarki ECO AZS UNI Opole po emocjonującym spotkaniu wywiozły cenne punkty z trudnego terenu w Łasku.
Mecz pomiędzy Łaskovią, a ECO UNI był konfrontacją czwartej i pierwszej drużyny gr. II.
Już początkowa partia zwiastowała duże emocje. Przyjezdne pomimo dwóch piłek setowych musiały uznać wyższość przeciwniczek. Drugi set to dominacja siatkarek UO i pewna wygrana do 14.

Trzecią odsłonę lepiej rozpoczęły podopieczne Patryka Fogla prowadząc 1:8. Gospodynie starały się odrabiać straty, jednak utrzymywała się stabilna przewaga. Przy stanie 18:23 cztery piłki z rzędu skończyły reprezentantki Łaskovi i na tablicy widniał wynik 22:23. Po chwili zawodniczki ECO UNI skutecznie zaatakowały i miały nawet piłkę setową. Jednak miejscowe nie poddały się, przeważyły szalę na swoją stronę i ostatecznie objęły prowadzenie w całym meczu.
Czwarty set lepiej rozpoczęły zawodniczki z Łasku wypracowując sobie kilkupunktową przewagę, która szybko została zniwelowana dzięki dobrej zagrywce naszego zespołu. Solidna postawa pozwoliła na zwycięstwo i doprowadzenie do remisu w meczu.
Prowadzenie w tie-breaku zmieniało się jak w kalejdoskopie i choć w końcówce to miejscowe miały, aż trzy piłki meczowe to skuteczniej zagrały siatkarki ECO UNI i zwyciężyły 3:2.

Opolskie siatkarki nie mogły tego dnia wystąpić w najmocniejszym składzie. Zabrakło bowiem rozgrywającej Agaty Wilk i przyjmującej Angeliki Wilczyńskiej.
Dla akademiczek był to czwarty triumf z rzędu. Dzięki wyjazdowej wygranej zachowały one pozycję lidera. Na koncie drużyny jest 11 punktów, tyle samo oczek ma drugi w tabeli zespół ze Świdnicy, ale rozegrał jedno spotkanie więcej.
– Jesteśmy zadowolone z kompletu zwycięstw. Żaden mecz nie był łatwy. Cieszy, że potrafimy wychodzić z opresji obronną ręką i zdobywać cenne punkty. Po pięciu kolejkach jesteśmy na pierwszym miejscu pomimo rozegrania jednego meczu mniej od naszych rywalek. Nie popadamy jednak w hurraoptymizm. Mamy młodą drużynę, którą czeka ogrom pracy i poświęceń – powiedziała przyjmująca Gabriela Gasidło.

ŁMLKS Łaskovia Łask – ECO AZS Uni Opole 2:3 (27:25, 14:25, 30:28, 21:25, 17:19)