Znane są już wszystkie drużyny, które zagrają w finale Akademickich Mistrzostw Polski w dniach 4-7.05.2017 w Opolu.

W półfinale A zwyciężył Uniwersytet Szczeciński, który pokonał Uniwersytet Gdański 2:1, a na najniższym stopniu podium stanęły reprezentantki Politechniki Poznańskiej.

1. Uniwersytet Szczeciński
2. Uniwersytet Gdański
3. Politechnika Poznańska
4. Uniwersytet Adama Mickiewicza w Poznaniu

Ekipa AWF-u Warszawa triumfowała w półfinale B pokonując w dwóch setach Akademię Leona Koźmińskiego. Trzecie miejsce wywalczyły siatkarki Akademii Finansów i Biznesu Vistula.

1. Akademia Wychowania Fizycznego w Warszawie
2. Akademia Leona Koźmińskiego w Warszawie
3. Akademia Finansów i Biznesu Vistula w Warszawie
4. Uniwersytet Warmińsko – Mazurski w Olsztynie

W półfinale C najlepsze okazały się reprezentantki PWSTE Jarosław, które w finale pokonały Uniwersytet Rzeszowski 2:0. Trzecie miejsce przypadło PWSZ Krosno.

1. Państwowa Wyższa Szkoła Techniczno-Ekonomiczna w Jarosławiu
2. Uniwersytet Rzeszowski
3. Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Krośnie
4. Akademia Górniczo – Hutnicza w Krakowie

Politechnika Śląska Gliwice okazała się najlepsza w półfinale D pokonując w dwóch setach siatkarki Uniwersytetu Opolskiego. Trzecie miejsce wywalczyły zawodniczki AWF-u Wrocław.
Z półfinału D awans uzyskiwały tylko trzy zespoły ponieważ jedno miejsce było zarezerwowane dla Politechniki Opolskiej – gospodarza turnieju finałowego.