Podopieczne Patryka Fogla powtórzyły wynik z Poznania i bez straty seta pokonały Energetyka. Nie obyło się jednak bez nerwów, szczególnie w drugim secie. Najważniejsze jednak, że od turnieju finałowego Opolanki dzieli już tylko jedno zwycięstwo, a kolejny mecz w Opolu już za kilkanaście godzin.

Początek pierwszej partii wyglądał bardzo obiecująco dla ECO UNI bo przy zagrywce Marii Woźniczki Opolanki objęły prowadzenie 4:0. Z czasem jednak Poznanianki znalazły sposób na zdobywanie punktów, dzięki czemu najpierw doprowadziły do remisu po 7, a potem nawet wychodziły na prowadzenie (9:8, 12:10). Siatkarki uniwersyteckiej drużyny zagrywką sprawiały dużo kłopotów rywalkom, dzięki czemu ponownie przejęły kontrolę nad wynikiem. Najpierw miejscowe wyszły na prowadzenie 16:12, a potem kontrolowały grę, nie pozwalając się dogonić i ostatecznie zwyciężyły do 20.

Wydawało się, że w drugim secie ECO UNI rozprawi się z rywalkami jeszcze szybciej. Podobnie jak w pierwszej odsłonie podopieczne trenera Fogla szybko wyszły na prowadzenie (6:1), które następnie sukcesywnie powiększały (9:2, 12:4, 20:12). Nie do zatrzymania w tej fazie seta w ataku była Inez Pfeifer, jednak trzeba przyznać, że gra całej drużyny wyglądała znakomicie… do czasu. Wszystko przestało działać w momencie gdy wydawało się, że wygranie drugiej partii to tylko formalność – przy stanie 23:16. Siatkówka kolejny raz pokazała jak jest nieprzewidywalna.Skuteczne zagrywki kapitan Energetyka, Agaty Sklepik, a także duża liczba błędów i niedokładności w opolskiej drużynie poskutkowały wyrównaniem 23:23. Na szczęście ECO UNI nie dopuściło do piłek setowych dla gości, a samo wykorzystało trzecią ze swoich szans zwyciężając do 25.

– Wydaje mi się, że przede wszystkim zabrakło koncentracji i spokoju. Wpływ na to pewnie miał wygrany pierwszy set i wysokie prowadzenie i przez to zgotowałyśmy kibicom nieco więcej emocji. Mam nadzieję, że jutro się to nie powtórzy – tłumaczyła po meczu Inez Pfeifer, uznana za najlepszą zawodniczkę spotkania.

Przebieg trzeciej odsłony pojedynku był niemal kalką pierwszej partii. Opolanki dobrze otworzyły, wychodząc na prowadzenie 4:1. Następnie Energetyk odrobił straty (5:5). Jednak ECO UNI ponownie zbudowało kilkupunktową przewagę i kontrolowało wynik, a gdyby nie własne błędy zwycięstwo mogło być jeszcze bardziej okazałe. ECO UNI Opole wygrało trzecią partię do 17 i przypieczętowały drugie zwycięstwo, w rozgrywanej do trzech wygranych, rywalizacji półfinałowej.

Warto dodać, że Patryk Fogel postawił na zawodniczki, które za tydzień reprezentować będą Uniwersytet Opolski w finałach Akademickich Mistrzostw Polski. Taki manewr tylko pokazał jak silny i szeroki skład posiada opolska drużyna i daje wielkie nadzieje na to, że ECO UNI Opole zapewni sobie miejsce w turnieju finałowym już po niedzielnym meczu. Przypominamy, że początek spotkania zaplanowany jest na godzinę 16:00. Serdecznie zapraszamy fanów siatkówki, by atmosfera na trybunach, podczas naszej drogi na szczyt, była co najmniej tak gorąca jak dziś!

ECO UNI Opole – Energetyk Poznań 3:0
(25:20, 27:25, 25:17)

ECO: Maria Woźniczka, Magdalena Woźniczka, Witowska, Pfeifer, Wilczyńska, Cygan, Kuziak (libero) oraz Rygalik, Kazaniecka, Głodzińska i Cabajewska.
Trener: Patryk Fogel

Energetyk: Rakowska, Pawlicka, Budnik, Bagrowska, Sklepik, Konkolewska, Puławska (libero) oraz Balicka (libero), Pompała, Gajtkowska i Pospiech.
Trener: Marcin Patyk

Stan rywalizacji: 2:0 – ECO UNI