UNI Opole na przełomie roku mierzy się z przeciwnikami “wagi ciężkiej”. Ledwie przed tygodniem opolanki stoczyły bój z Solną w Wieliczce, na zakończenie roku 2018, a już jutro (sobota, 5 stycznia) podejmą u siebie wicelidera z Poznania – jedną z dwóch drużyn, z którą w pierwszej rundzie nie udało się wygrać nawet seta.

Marek Świerczyński

Drugą taką drużyną był MKS Dąbrowa Górnicza – ekipa która w rewanżu, w Opolu musiała uznać wyższość UNI (3:2). Przesądni kibice bez wątpienia mogą próbować budować na tym swój optymizm przed jutrzejszym pojedynkiem. Jednak mecz przeciwko podopiecznym Marcina Patyka na pewno nie będzie należał do łatwych. Energetyk schodził z parkietu pokonany zaledwie czterokrotnie. To co prawda dokładnie tyle samo potknięć ile zanotowało UNI, ale poznanianki były znacznie bardziej bezkompromisowe wygrywając w trzech lub czterech setach, dzięki czemu na koncie mają o 10 punktów więcej niż nasze siatkarki (41).

Podobnie jednostronne i szybkie było starcie tych drużyn w Poznaniu. Tam miejscowe nie pozostawiły żadnych złudzeń opolankom, osłabionym kontuzją Dominiki Witowskiej, która przytrafiła jej się podczas rozgrzewki. Do stolicy Wielkopolski podopieczne Nicoli Vetoriego podróżowały jednak będąc w zupełnie innej sytuacji – mając na koncie 2 zwycięstwa i 2 porażki oraz zaledwie 5 punktów. Od tego czasu wiele się zmieniło, bo z kolejnych 12 spotkań, aż 11 UNI rozstrzygało na swoją korzyść, dopisując do swojego dorobku 26 punktów.

Podczas gdy UNI, niepokonane jest od ponad dwóch miesięcy, ostatnie potknięcie Energetyka to mecz z 15 grudnia, gdy na poznańskim parkiecie niespodziewanie 3:2 triumfowały krośnieńskie Karpaty. Niewiadomą pozostaje także poświąteczna forma poznanianek, które mecz z 29 grudnia, rozegrały awansem pokonując 3:0 Szóstkę Mielec.

Wszystkie te argumenty bez wątpienia nie pomagają w przewidywaniu końcowego rezultatu starcia. Na pewno jednak pozwalają wierzyć, że jutro w Stegu Arenie nie zabraknie wielkich emocji i dobrej siatkarskiej gry. Tym goręcej zapraszamy do wspólnego dopingu. Zagrajmy tego dnia razem! Wspólnie walczmy o każdą piłkę dla UNI!

Początek meczu o godzinie 15:00.
Wstęp wolny!