W niedzielne popołudnie Opolanki pokazały na boisku nie tylko formę sportową, ale też siłę mentalną, rozstrzygając na swoją korzyść także drugi mecz na terenie przeciwnika. Do zwycięstwa w rywalizacji z Polonią Świdnica, już tylko jeden krok. Najbliższa okazja we wtorek na własnym parkiecie.

Partia otwierająca od samego początku była bardzo wyrównana. Opolanki uzyskały co prawda przewagę 10:7, jednak natychmiast ją roztrwoniły i Polonia objęła prowadzenie 11:10. Zmorą podopiecznych Patryka Fogla kolejny raz były błędy własne, po których rywalki zdobyły aż 12 punktów w samym pierwszym secie. To pozwoliło Świdniczankom na objęcie prowadzenia 21:19. W tym momencie jednak skutecznie w ataku zagrały Magdalena Woźniczka i Agnieszka Kazaniecka i nasz zespół najpierw doprowadził do wyrównania, a następnie z zimną krwią rozstrzygnął seta na swoją korzyść.

Początek drugiej odsłony wyglądał jakby zawodniczki ECO UNI nie wyszły na parkiet. Polonia najpierw objęła prowadzenie 4:0, a później powiększyła je do 8:2. Od tego momentu Opolanki zaczęły mozolnie odrabiać straty, w czym skutecznie przeszkadzały same sobie, popełniając tym razem 10 niewymuszonych błędów. Mimo to, po bloku Joanny Moczko, na tablicy pojawił się wynik 16:16 i walka rozpoczęła się odnowa. Podobnie jak w secie pierwszym miejscowe objęły prowadzenie 21:19, jednak ponownie lepiej w emocjonującej końcówce poradziły sobie Opolanki, także wygrywając do 23.

W trzeciej partii siatkarki ECO UNI nie zepsuły żadnej zagrywki, co więcej sprawiały wiele kłopotów rywalkom. Szczególnie Aleksandra Cygan, która najpierw atakiem wyprowadziła drużynę na prowadzenie 6:3, a następnie „utknęła” w polu zagrywki, wykonując 8 serwisów z rzędu. Co prawda, nie były to zagrywki punktowe, ale opolska drużyna skutecznie zagrała blokiem i kontratakiem uzyskując wynik 13:4. Nieco przygaszone gospodynie nie były w stanie nawiązać walki, z ECO UNI i ostatecznie trzeci set zakończył się wynikiem 25:14.

Teraz rywalizacja przenosi się do Opola, a nasza drużyna potrzebuje tylko jednego zwycięstwa, by rozstrzygnąć rywalizację na swoją korzyść. Okazja ku temu już we wtorek (4 kwietnia) o godzinie 18:00. W razie niepowodzenia czwarty mecz następnego dnia o tej samej porze. Zapraszamy wszystkich fanów na halę Liceum Ogólnokształcącego nr 2 przy ul. gen. K. Pułaskiego. Nie może Was zabraknąć, emocje gwarantowane!

MKS Polonia Świdnica – ECO UNI Opole 0:3
(23:25, 23:25, 14:25)

Stan rywalizacji: 2:0 – ECO UNI

Składy drużyn:

Polonia: Druciak, Gezella, Tomaszewska, Woźniak, Małodobra, Krusiewicz, Adamek (libero) oraz Szymańska (libero), Dynowska, Baran, Jewiarz i Nowak.
Trener: Marek Olczyk

ECO: Cabajewska, Magdalena Woźniczka, Witowska, Pfeifer, Gasidło, Moczko, Kuziak (libero) oraz Pacholak (libero), Zackiewicz, Rygalik, Kazaniecka, Głodzińska, Maria Woźniczka, Cygan
Trener: Patryk Fogel