Drugie zwycięstwo ECO UNI nad Częstochową

Podobnie jak w trzeciej kolejce pod Jasną Górą, tak i teraz w Opolu ECO UNI nie dało żadnych szans Częstochowiance. Nasza drużyna odniosła zwycięstwo w bardzo dobrym stylu.

Mecz z Olimpią poszedł w zapomnienie i mam nadzieję, że już nie wróci – mówiła po meczu z Częstochowianką Aleksandra Cygan. Rzeczywiście, mimo że na boisku zaprezentowały się te same zawodniczki, które poniosły porażkę w Jaworze, gra ECO UNI wyglądała zupełnie inaczej. Tylko na początku pierwszej partii – do stanu 9:9 – przyjezdne potrafiły grać jak równy z równym. Z czasem podopieczne Patryka Fogla narzuciły swój styl gry i coraz bardziej dominowały w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła. To pozwoliło na wypracowanie sześciopunktowej przewagi (15:9), którą przy tak solidnej grze Opolanki spokojnie zwiększały. Częstochowianki ambitnie walczyły do końca, broniąc dwie piłki setowe, ale pierwsza partia padła łupem ECO UNI, kończąc się wynikiem 25:17.

W drugim secie Opolanki prowadziły od początku do końca. W ataku świetnie dysponowana była Inez Pfeifer, a ścianą nie do przebicia dla przyjezdnych okazały się obie środkowe naszej ekipy – Aleksandra Cygan i Patrycja Rygalik. Opolanki osiągnęły prowadzenie 8:3, a rywalki nie potrafiły znaleźć sposobu na zniwelowanie strat. Nie wynikało to jednak z braku umiejętności.

– Uważam że Częstochowianka była zespołem najlepiej poukładanym, spośród wszystkich, z którymi grałyśmy, ale nam wszystko wychodziło. Miałyśmy dobry dzień. – tłumaczyła Inez Pfeifer. Wydawało się, że w końcówce drugiego seta uniwersytecką drużynę napotkał kryzys, gdyż rywalki dzięki serwisom Justyny Sagan odrobiły część strat (18:15), jednak wtedy znów dały o sobie znać środkowe ECO UNI. Najpierw dwa punkty zdobyła Rygalik (blokiem i zagrywką), a następnie dwa skuteczne ataki wykonała Cygan, która także efektownym blokiem zakończyła drugiego seta przy wyniku 25:16.

Podopieczne Patryka Fogla w trzeciej partii tylko potwierdziły to, co kibice mogli obserwować od początku spotkania. A najlepszym potwierdzeniem tego, że siatkarkom z Opola wychodzi absolutnie wszystko, był skuteczny atak Natalii Czapli, który zwiększył przewagę miejscowych do 10:6. Chwilę później po dwóch niemal identycznych asach serwisowych Katarzyny Zackiewicz ECO UNI prowadziło już 16:9. Ostatecznie trzecia partia zakończyła się wynikiem 25:16, a ostatni punkt, blokiem, zdobyła najlepsza na boisku Aleksandra Cygan i był to 11 punktowy blok opolskiej ekipy w całym meczu.

– Przez cały tydzień trenowaliśmy blok relację blok-obrona oraz wyprowadzanie kontry i jak widać to dziś było kluczem do zwycięstwa. Mieliśmy dużo bloków punktowych i dużo wybloków. Po prostu zasłanialiśmy przeciwniczkom tyle pola że miały kłopot ze zmieszczeniem się w boisku. – podkreślał trener Patryk Fogel.

Meczem z Częstochowianką, ECO UNI Opole niezwykle efektownie zakończyło występy przed własną publicznością w tym roku kalendarzowym. To jednak jeszcze nie koniec zmagań w roku 2016. W najbliższą sobotę Opolanki czeka wyjazd na mecz z tamtejszym Sokołem. Życzymy powodzenia i liczymy na komplet punktów!

ECO UNI Opole – Częstochowianka Częstochowa 3:0 (25:17, 25:16, 25:16)

ECO: Czapla, Zackiewicz, Rygalik, Pfeifer, Magdalena Woźniczka, Cygan, Kuziak (libero) oraz Moczko i Rusin.

Częstochowianka: Fujarska, Mroczek, Wieczorek, Siuda, Sagan, Włodarczyk, Stefańska (libero) oraz Hajduk, Gawor i Olczyk

MVP: Aleksandra Cygan (ECO UNI)

W sobotnie przedpołudnie kolejne zwycięstwo na swoim koncie zanotowały kadetki ECO UNI Opole, które pokonały w trzech setach LUKS Sukces Komprachcice 3:0.

ECO UNI Opole – LUKS Sukces Komprachcice 3:0 (25:14, 25:6, 25:19)

Udział w turnieju o utrzymanie

M– rozegrane mecze; P. – liczba punktów; Zw. – liczba zwycięstw; Sety – stosunek setów; M.P. – stosunek małych punktów

O końcowej klasyfikacji decyduje kolejno: większa liczba punktów, większa liczba zwycięstw, większy stosunek setów, większy stosunek małych punktów, wyniki bezpośrednich spotkań*

*§ 103 Przepisów sportowo-organizacyjnych PZPS na sezon 2016/17.