Zaledwie 63 minuty potrzebowały siatkarki UNI, by postawić krok ku utrzymaniu, w turnieju barażowym w Krośnie. To co najważniejsze dopiero jednak przed opolankami. W niedzielę o godzinie 16:00, starcie z miejscowymi Karpatami. Zwycięzca bierze wszystko!

Po piątkowej porażce z Karpatami, AZS AWF przystępował do meczu z naszym zespołem właściwie bez nadziei na utrzymanie. To jednak nie oznacza, że mecz oddały bez walki. Opolanki jednak wyszły na to spotkanie bardzo dobrze skoncentrowane i po atakach Oliwii Michalak objęły prowadzenie 12:4. UNI kontrolowało grę niemal zupełnie, do stanu 22:15. Od tego momentu do głosu doszły warszawianki, które odrobiły cztery punkty, a chwilę później obroniły cztery piłki setowe. Mimo nerwowej końcówki zespół trenera Guzika rozstrzygnął seta na swoją korzyść 25:23, a autorką ostatniego punktu była Magdalena Wawrzyniak.

W drugiej partii trener Agata Szustowicz zdecydowała o zmianie całego składu swojej drużyny, co bez wątpienia ułatwiło zadanie opolanką, które jednak przede wszystkim same rozegrały niemal perfekcyjnego seta. UNI rozpoczęło od prowadzenia 7:1 i ani na moment nie pozwoliły rywalkom zniwelować strat (10:4, 13:5, 19:9). Duża przewaga sprawiła, że i trener Guzik dużo rotował składem, nie przeszkodziło to jednak naszemu zespołowi w zwycięstwie 25:12.

W trzeciej partii UNI także ani na moment nie oddały prowadzenia, choć powrót na boisko podstawowych zawodniczek AZS-u sprawił, że przewaga była nieco mniejsza. Nasz zespół jednak konsekwentnie dążył do zwycięstwa, w czym duża zasługa skutecznych ataków Natalii Strózik. Ostatecznie trzeci set zakończył się zwycięstwem do 18 i pierwszy krok do upragnionego awansu został uczyniony.

AZS AWF kończy zatem pierwszoligowy sezon bez zwycięstwa w 24 spotkaniach. Sprawa utrzymania wciąż jednak pozostaje otwarta, bo szczęśliwy może być tylko jeden zespół. Mecz UNI z gospodarzami turnieju zapowiada się więc niezwykle emocjonująco, a obie drużyny bez wątpienia pozostawią serce na boisku, mimo to w I lidze utrzyma się tylko zwycięzca. Gorąco zapraszamy więc do kibicowania naszemu zespołowi i oglądania transmisji na naszym facebookowym profilu. Początek spotkania o 16:00.

AZS AWF Warszawa – UNI Opole 0:3 (23:25, 12:25, 18:25)

AZS: Adrianna Wysocka, Joanna Waszczyńska, Łucja Laskowska, Iwona Trocińska, Agata Baranowska, Weronika Słowik, Karolina Szmigielska (l) – Karolina Dąbkowska (l), Weronika Brzuzy, Anna Woińska, Ewa Krzysztoń, Olga Lipińska, Magdalena Wojtkiewicz, Anna Kowalska
Trener: Agata Szustowicz

UNI: Jennifer Nogueras, Natalia Strózik, Dominika Witowska, Magdalena Wawrzyniak,Oliwia Michalak, Joanna Moczko, Magdalena Kuziak (l) – Aleksandra Elko (l), Daria Dąbrowska, Magdalena Woźniczka, Maria Woźniczka, Aleksandra Cygan, Jana Szewczuk
Trener: Maciej Guzik