Po dwóch porażkach w fazie zasadniczej tym razem siatkarki ECO UNI Opole pokonały Polonię Świdnica. W najlepszym możliwym momencie – w pierwszym meczu drugiej rundy play-off – i w rywalizacji do trzech zwycięstw objęły prowadzenie. Pierwsze miejsce w grupie II jest o krok bliżej. Dziś o 17:00 drugi mecz.

Początek spotkania zwiastował wyrównaną rywalizację o każdy punkt. Niewielką przewagę uzyskały miejscowe, obejmując prowadzenie 8:6. Taki stan rzeczy utrzymywał się do wyniku 15:15, kiedy po atakach Inez Pfeifer i Magdaleny Woźniczki ECO doprowadziło do wyrównania i na nowo rozgorzała walka przy wyniku oscylującym wokół remisu. Opolanki pierwszy raz wyszły na prowadzenie przy stanie 20:19 i całkowicie zdominowały końcówkę seta oddając rywalkom tylko jeden punkt, ostatecznie wygrywając do 20. Warto podkreślić, że doskonałą zmianę w pierwszej partii dała Agnieszka Kazaniecka.

Drugi set rozpoczął się podobnie jak pierwszy, choć nasze siatkarki znacznie wcześniej wyszły na prowadzenie i wypracowały kilkupunktową przewagę (8:5). Miejscowe walczyły zaciekle, ale nie potrafiły znaleźć recepty na skuteczne ataki i szczelny blok opolskiego zespołu. Dzięki temu podopieczne Patryka Fogla ani na chwilę nie oddały prowadzenia wypracowanego na początku. Seta efektownym atakiem zakończyła Aleksandra Cygan.

Z perspektywy trybun wydawało się, że Opolankom nic nie jest w stanie przeszkodzić w zakończeniu tego meczu w trzech setach. Tymczasem Polonia znacznie lepiej rozpoczęła tę partię i korzystając również z błędów rywalek objęła prowadzenie 8:4. Z kolei gra ECO UNI przypominała sinusoidę. Podopieczne trenera Fogla to zbliżały się do rywalek (8:6), to traciły serię punktów (12:6). Swój niechlubny wpływ na wynik tej partii mieli także sędziowie, którzy popełnili kilka błędów na  korzyść gospodyń. Niemniej jednak o ostatecznym rezultacie zdecydowała przede wszystkim duża liczba błędów własnych opolskich siatkarek, przez co pogoń okazała się nieskuteczna, a set zakończył się wynikiem 25:23 dla Świdniczanek.

W poczynaniach naszych zawodniczek w czwartej odsłonie wyraźnie widoczna była nerwowość. Mimo to Opolanki szybko objęły prowadzenie 6:3 i mimo różnych niedokładności i błędów, miały kontrolę nad wynikiem. Szczególnie dobrze w ostatniej – jak się okazało – partii zaprezentowały się środkowe naszej drużyny Aleksandra Cygan i Joanna Moczko, które skutecznie zniechęcały rywalki do walki. Ostatecznie ECO UNI Opole zwyciężyło do 18, a w całym meczu 3:1 i objęło prowadzenie w rywalizacji do trzech zwycięstw.

Zawodniczki obu zespołów mają zaledwie około 20 godzin na odpoczynek i regenerację, bowiem początek drugiego spotkania o godzinie 17:00. Relacja „punkt po punkcie” tradycyjnie na naszym facebookowym profilu, serdecznie zapraszamy.

MKS Polonia Świdnica – ECO UNI Opole 1:3
(20:25, 19:25, 25:23, 18:25)

Składy drużyn:

Polonia: Druciak, Gezella, Tomaszewska, Woźniak, Małodobra, Krusiewicz, Adamek (libero) oraz Jewiarz, Kulik i Dynowska
Trener: Marek Olczyk

ECO: Cabajewska, Magdalena Woźniczka, Witowska, Pfeifer, Gasidło, Moczko, Kuziak (libero) oraz Rygalik, Kazaniecka, Głodzińska i Cygan
Trener: Patryk Fogel

MVP: #12 MAGDALENA KUZIAK