Rozpoczął się 51. Plebiscyt Sportowy Nowej Trybuny Opolskiej pod patronatem Marszałka Województwa Opolskiego – Andrzeja Buły.
Osobno w Opolu i wszystkich powiatach na Opolszczyźnie wybierzemy najpopularniejszego Sportowca Juniora – dziewczynki, Sportowca Juniora – chłopcy, Sportowca Roku – kobiety, Sportowca Roku – mężczyźni, Trenera Roku i Drużynę Roku.

Nominacje dla UNI:

Sportowiec Roku:
Dominika Witowska –
SMS o treści NTK.38 na nr 72355*
Joanna Moczko – 
SMS o treści NTK.39 na nr 72355*

Trener Roku:
Dorota Rusin – SMS o treści NTP.8 na nr 72355*

Drużyna Roku:
UNI Opole – SMS o treści NTR.1 na nr 72355*

*koszt SMS wynosi 2,46 zł + VAT

Można również zagłosować na stronie nto.pl poprzez wykupienie kredytów. Aby oddać głos, zasil stan kredytów. Jeden kredyt = jeden głos na dowolnego kandydata. Kredyty zdobywasz wykupując Pakiet prenumeraty cyfrowej Nowej Trybuny Opolskiej Plus z e-wydaniem.

  • Prenumerata na 5 dni = 5 kredytów – 12,30 zł brutto
  • Prenumerata na 10 dni = 10 kredytów – 24,60 zł brutto
  • Prenumerata na 50 dni = 50 kredytów – 123,00 zł brutto

Dwa etapy plebiscytu
Plebiscyt zostanie przeprowadzony w dwóch etapach. W pierwszym, powiatowym etapie laureaci w każdej z sześciu kategorii (sportowiec junior – dziewczynki, sportowiec junior – chłopcy, sportowiec senior – kobiety, sportowiec senior – mężczyźni, trener i drużyna) zostaną wybrani osobno w Opolu oraz w każdym z opolskich powiatów. Awansują oni do wojewódzkiego finału zachowując zdobyte głosy. Spośród nich zostaną wybrani Najpopularniejsi Juniorzy, Seniorzy, Trenerzy i Drużyny na Opolszczyźnie w 2018 r.

Na zwycięzców czekają statuetki i oraz nagrody, które zostaną wręczone podczas uroczystej gali na początku lutego 2019 roku.

Ważne terminy
– Głosowanie w pierwszym, powiatowym etapie plebiscytu rozpocznie się w poniedziałek, 26 listopada o godz. 12.00 i potrwa do piątku, 28 grudnia do godz. 20.
– Zwycięzcy w każdej kategorii, z Opola i każdego powiatu awansują do wojewódzkiego finału zachowując głosy zdobyte w pierwszym, powiatowym etapie głosowania.
– Finałowe głosowanie będzie trwać od piątku, 4 stycznia 2019 roku do wtorku 15.01.2019 do godz. 20.

Więcej w NTO