– Dlaczego zdecydowałaś się na grę w UNI Opole?

– Bardzo zależy mi na tym, żeby wrócić na pierwszoligowe parkiety. Chciałam się dalej rozwijać, a wiadomo im wyższy poziom sportowy tym większe prawdopodobieństwo, ze tak będzie. Zdecydowałam się na grę w UNI Opole, ponieważ słyszałam że jest to waleczny i ambitny zespół. Osobiście lubię takie podejście, dlatego pomyślałam, że dobrze się odnajdę w takiej drużynie.

– Co chciałabyś osiągnąć w nadchodzącym sezonie ?

– Oprócz osobistego rozwoju chciałabym żebyśmy razem z dziewczynami grały z pełnym zaangażowaniem. By po każdym spotkaniu kibice nie mieli wątpliwości w to, że zostawiłyśmy kawał serca na boisku niezależnie od wyniku.

– Jakie wrażenia po pierwszych tygodniach spędzonych z zespołem?

– Jak najbardziej na plus. Dziewczyny są super, każda zaczęła przygotowania z uśmiechem na twarzy. Sumiennie wykonujemy ćwiczenia na siłowni i stadionie. Niedługo wchodzimy na halę i szczerze mówiąc już  nie mogę doczekać się, bo stęskniłam się za piłką.

– Masz za sobą grę w I lidze w barwach Murowanej Gośliny, jak wspominasz ten czas?

– Były to dwa pierwsze sezony po przejściu z rozgrywek młodzieżowych do seniorskiej siatkówki. To był dla mnie duży przeskok. Jako jedna z najmłodszych zawodniczek miałam możliwość obserwować i uczyć się od bardziej doświadczonych koleżanek. Zobaczyłam jak to wszystko wygląda od środka i na pewno nie był to zmarnowany czas. Zdobytych umiejętności  nikt mi nie zabierze.

Powracasz do I ligi, w tym sezonie już bardzo zmienionej i mocniejszej. Jak wspominasz poprzednie podejście?

– Tak, z tym się zgodzę że poziom pierwszej ligi wzrośnie w tym sezonie. Dużo zawodniczek z Orlen Ligi postanowiło wzmocnić zespoły z zaplecza ekstraklasy. Liga na pewno będzie bardziej efektowna, a co za tym idzie może przyciągnąć jeszcze więcej kibiców. Moje pierwsze kroki w seniorskiej siatkówce wspominam przede wszystkim jako czas na zbieranie cennego doświadczenia. Jak tylko dostałam szansę, żeby pokazać się na boisku to starałam się ją na maksa wykorzystać.

– Wygląda na to, że każdy mecz będzie z cyklu „o życie” i nikt nie będzie oddawał punktów za darmo….

– Mimo wysokiego poziomu zespoły wciąż są wyrównane. Walka na pewno będzie od pierwszego gwizdka  do ostatniej piłki. Myślę, że każdy może zaskoczyć w lidze. Jestem bardzo ciekawa gdzie nas zaprowadzi ten sezon.

– Poprzedni sezon spędziłaś w zespole Alexas Turek, czy możesz podsumować minione rozgrywki?

– W Turku miałam możliwość grania i zdobywania pewności siebie na boisku. Na pewno mi tego brakowało. Po tym sezonie jednak zatęskniłam za grą na wyższym poziomie. Dlatego szybko zaczęłam działać w tym kierunku i tak znalazłam się w Opolu

– Podobnie jak Nikola Abramajtys masz za sobą grę w SMS-ie Police, jak wspominasz ten czas?

– Baaaaardzo miło! To był dobry wybór, żeby skończyć tam szkołę. Miałyśmy możliwość łączyć siatkówkę z nauką. Cały plan dnia był dostosowany pod nasze treningi. Dodatkowo obiekt sportowy, internat i szkołę miałyśmy na wyciągnięcie ręki. Nie trzeba było nigdzie jeździć, a wiadomo że to jest komfort, do którego każdy człowiek szybko się przyzwyczaja. Oprócz tego ogrywałyśmy się na parkietach drugiej ligi pod skrzydłami trenera Jerzego Taczały. Cudowny człowiek z wielkim serduchem i ogromną cierpliwością (śmiech) do nas – młodych zawodniczek. W SMS-ie nauczyłam się przede wszystkim gry z pasją.

– Aleksandra Elko siatkarka ma również drugą twarz….

– Można tak powiedzieć. Jak to mówią samą siatkówką żyć nie można, więc ja swój wolny czas lubię spędzać przed aparatem bawiąc się w modelkę. Traktuję to tylko pod kątem dobrej zabawy. Czasem jest fajnie zdjąć sportowe buty, wskoczyć w coś ładnego i wyskoczyć na sesje.