W weekend nie brakowało siatkarskich emocji związanych z siatkówką plażową.
W Suchym Borze rozegrano Mistrzostwa Województwa Opolskiego w kategorii kadetek. W zawodach wzięło udział 31 duetów w tym 14 reprezentujących Akademię ECO UNI Opole. W imprezie triumfowała para ECO – Angelika Rusin/Nicole Jochym. Tuż za podium uplasował się kolejny duet opolanek, który podobnie jak zwyciężczynie będą reprezentować województwo opolskie w półfinale Mistrzostw Polski

W Gdyni odbył się finał Akademickich Mistrzostw Polski w siatkówce plażowej kobiet. W zawodach startowały dwa duety Uniwersytetu Opolskiego – Joanna Moczko / Aleksandra Elko oraz Maria i Magdalena Woźniczka. Ostatecznie pierwsza z par zajęła 13 miejsce natomiast siostrzany duet został sklasyfikowany na 17 pozycji.